ways-to-fight-air-pollution-at-home

راه های مقابله با آلودگی هوا در منزل

راه های مقابله با آلودگی هوا در منزل

 

با وجود اینکه همیشه نگرانی هایی در مورد کیفیت هوای خارج از منزل از زمان انقلاب صنعتی تا کنون وجود داشته است ولی وجود دود و مواد زائد صنعتی برای کیفیت هوای داخل ساختمان یک تهدید جدی بوده است. 

کشیدن سیگار را متوقف کنید :

وقتی درون اتاق سیگار می کشید این دود در الیاف و تار و پود لباس ها، فرش ها، موکت ها و پرده ها ته نشین می شود.این مواد خطرناک می توانند باعث بروز آسم برای کودکان شوند.

هنگام استفاده ازمحصولات تمیز کننده، پنجره خود را باز کنید :

وقتی که از خوشبو کننده های هوا، شوینده های دارای گاز کلر، روشن کردن شمع و عود، تهویه نامناسب در اشپزخانه در هنگام استفاده از اجاق گاز وشومینه های خانگی استفاده می کنیم ریسک حضور مواد آسیب رسان شیمیایی مانند دی اکسید نیتروژن را در خانه افزایش می دهیم.با اجازه دادن به عبور جریان هوای آزاد درون منزل از ابتلا اعضای منزل به مشکلات تنفسی و آسم جلوگیری می کنیم.

کفش های خود را به داخل منزل نیاورید :

اگر خانه شما دارای بالکن یا ایوان مناسب است و یا اگر امکان نگهداری کفش ها در بیرون از ساختمان وجود داشته باشد بهتر است که آن ها را آنجا نگهداری کنیم و اگر چاره ای جز آوردن آن ها به داخل منزل ندارید تمامی مواد زائد و آلودگی را از کفش ها دور کنید.

آئروسل ها (Aerosol) یا هواپخش را با شرایط ایمن استفاده کنید :

معنی واژه آئروسل در واقع سوسپانسیون یا ذرات محلق در گاز هستند که بصورت اسپری،دئودورانت و … در اطراف ما یافت می شوند. چند که حذف این دسته از مواد که در همه جای زندگی ما قرار گرفته اند غیر ممکن است و استفاده از آنها اجتناب ناپذیر می باشد اما لطفا در فضای باز از آن ها استفاده کنید.

وسائل گرمایشی خود را بطور هفتگی بررسی کنید :

آلودگی با مونوکسید کربن وقتی رخ می دهد که وسایل تهویه دچار نشتی و یا جداشدگی شده باشند. این گاز خطرناک هرساله جان هزاران هموطن ما را می گیرد و خفگی با آن به مرگ خاموش در بین افراد شهرت یافته است.با راه های معمولی و ساده مانند تست کردن اتصالات با کف برای اطمینان از عدم نشتی می توان از ورود این آلاینده خطرناک به منزل جلوگیری کرد.

استفاده از عطرها و معجون های دارویی :

در کشور ما از دیرباز استفاده از بخارهای جوشانده گیاهانی مثل آویشن،اکالیپتوس، دارچین و… برای ضصدعفونی کردن و تصفیه هوای خانه از مواد مضر،قارچ ها و باکتری ها بسیار رایج بوده است.

مراقب حیوانات خانگی باشید :

مو و پوسته حیواناتی مانند سگ و گربه می تواند عامل بیماری زا و تحریک کننده دستگاه های تنفسی باشد. برای جلوگیری از این کار عمل تمیز کردن حیوان را در بیرون از منزل انجام دهید.

از شمع های مومی استفاده کنید:

این شمع ها بر عکس شمع های پارافینی که با سوزاندن خود در هوا ترکیبات بنزن و تولوئن آزاد می کنند شمع های مومی هوا را یونیزه کرده و به حذف گرد و غبار کمک می کنند.

راه های مقابله با آلودگی هوا در منزل

راه های مقابله با آلودگی هوا در منزل

سایر مقالات تخصصی شرکت آل ور صنعت پارت را دنبال کنید

آشنایی با زئولیت

شیمی آلی و شیمی معدنی

تمامی حقوق مادی و معنوی این مقالات متعلق به وبسایت شرکت سلف شیمی می باشد.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *